"Φωτογραφικό Ταξίδι"

Ελληνική Λέσχη Φωτογραφίας

....Γιατι "διλημμα" δεν το λες!
Τα πραγματα εχουν ως εξης: Εχω μια "πιστη" και υπομονετικη με την στραβομαρα μου -οσον αφορα γνωσεις- Sony α350. Οταν ηρθε να ζησουμε μαζι, εφερε στην βαλιτσουλα της και 2 ματακια λεει για να βλεπει..ενα 18-70mm και ενα 55-200mm...
Κραταει ομως απο καλη οικογενεια λεει κι ετσι οι επιλογες της ειναι λιγο "περιορισμενες"...
Θελω λοιπον να της κανω ενα δωρο αλλα δεν εχω αποφασισει ακομα τι...
ειμαι αναμεσα σε 3 (εξ ου και ο τιτλος) και φυσικα το σιγουρο ειναι οτι θα καταλαβετε ολοι πως προκειται για 3 εντελως διαφορετικα πραγματα!
Καημος Νο1: Macro (οποιοδηποτε υποθετω...)
Καημος Νο2: SAL 75-300 mm f/4,5-5,6 (τουλαχιστον)
Kαημος Νο3: Υπερευρυγωνιος
SAL-1118 DT 11-18mm F4.5-5.6
πραγματικος καημος ειναι ενας fish-eye αλλα αυτο ειναι μια αλλη ιστορια!
Ξαναλεω οτι ο καθε ενας ειναι για εντελως αλλη δουλεια, απλα εχω το "τριλημμα" του πως να ξεκινησω τα "δωρα"...
Θα ηθελα πολυ να δω τις γνωμες σας και την οπτικη γωνια του καθενα μας..
Ευχαριστω εκ των προτερων για το χρονο σας!
Ενας απελπισμενος ανθρωπος που κοιταει επιμονα τον κουμπαρα του και θελει να τον "ανατιναξει" το συντομοτερο!!!

Προβολές: 343

Απάντηση σε αυτό

Απαντήσεις σε αυτή τη συζήτηση

Eυχαριστω θερμα ολους τους φιλους για την βοηθεια!!! Φανηκε αρκετα εως παρα πολυ χρησιμη η συμβουλη του καθενα σας και τελικα λεω να κανω αυτο που λενε ενα πραγμα την φορα! Ουτως 'η αλλως βεβαια αυτο θα γινοταν απλα ειχα χασει λιγο την σειρα!
Η αποφαση που παρθηκε τελικα ειναι να αρχισω να βλεπω σιγα σιγα τον κοσμο των "μικρων"!
Ετσι λοιπον "εστιαζουμε" στο macro! :)))
Μωρε λες να αλλαξω το σχοινι που απλωνω τη μπουγαδα????
Αυτο πιστευω φταιει τελικα! χαχαχαχα!!! Θανατος στις απλωστρες αλουμινιου λεμε!!!


Stelios Kritikakis είπε:
δεξί κλικ -> view image για να τις δείς στο 100% τους, γιατι εδω η οξύτητα παει περίπατο.

Οι 2 τελευταίες είναι στο μπαλκόνι μου, το σκοινί δεν είναι ορειβατικό, είναι αυτό που απλώνω τα πλυμένα χα χα χα
Για φακό πας, σκοινί θα παρεις στο τελος... χα χα

MariaTs είπε:
Μωρε λες να αλλαξω το σχοινι που απλωνω τη μπουγαδα????
Αυτο πιστευω φταιει τελικα! χαχαχαχα!!! Θανατος στις απλωστρες αλουμινιου λεμε!!!


Stelios Kritikakis είπε:
δεξί κλικ -> view image για να τις δείς στο 100% τους, γιατι εδω η οξύτητα παει περίπατο.

Οι 2 τελευταίες είναι στο μπαλκόνι μου, το σκοινί δεν είναι ορειβατικό, είναι αυτό που απλώνω τα πλυμένα χα χα χα

Απάντηση σε συζήτηση

RSS

Χορηγοί

ΠΟΙΟΤΙΚΕΣ ΕΚΤΥΠΩΣΕΙΣ
ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΩΝ ΠΟΥ ΑΠΟΣΤΕΛΛΟΥΜΕ ΣΕ
ΟΛΗ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

Τηλ. 2321085880
PhotoSTAR.gr


ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΦΟΥΡΝΟΣ

Γυναικεία - Ανδρικά Υποδήματα

tsoumpas.gr

Γενέθλια

Αυριανά γενέθλια

© 2024   Created by G.D.Christoloukas.   Με την υποστήριξη του

Διακριτικά  |  Αναφορά προβλήματος  |  Όροι χρήσης